Biblioteczka

Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków. Droga małych kroków

Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków. Droga małych kroków
Informacja prasowa, 19 października 2018 r. praca zbiorowa Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków. Droga małych kroków 120 str. oprawa miękka ISBN 978-83-7485-319-4 Cena det.

Informacja prasowa, 19 października 2018 r.

praca zbiorowa
Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków. Droga małych kroków

120 str.
oprawa miękka
ISBN 978-83-7485-319-4
Cena det. 19 zł

Chiara poznała swojego męża Enrica w czasie pielgrzymki do Medjugoria. Niedługo po ślubie zaszła w ciążę, jednak u dziecka stwierdzono poważne upośledzenie. Świadoma tego, ciążę donosiła. Maria Gratizia Letizia żyła zaledwie pół godziny. Wkrótce poczęło się drugie dziecko, u którego również stwierdzono poważne wady. Davide Giovanni żył niewiele dłużej od swojej starszej siostry. Kiedy w czasie trzeciej ciąży wszystko wskazywało na szczęśliwe rozwiązanie, u Chiary pojawiły się niepokojące objawy – dziwna skaza na języku okazała się nowotworem. Decyzja, by z własnym leczeniem – które mogłoby zaszkodzić dziecku – poczekać na czas po porodzie, była dla niej oczywista.

Przeżywając razem z mężem każdy kolejny dzień walki z chorobą, wzajemnie się wspierali w oczekiwaniu na cud. Cud jednak nie nadszedł. 13 czerwca 2012 roku, w dzień św. Antoniego z Padwy, przyszła śmierć.

Chiara cieszyła się życiem, idąc franciszkańską drogą małych kroków, bez zbytniego wybiegania w przyszłość. Dużo wcześniej, zanim pojawiły się po ludzku dramatyczne wydarzenia, zaczęła uczyć się konfrontacji z nimi. Franciszkańska zasada 3P – piccoli passi possibili, czyli droga małych kroków – stała się stylem jej życia i sposobem podejmowania codziennych decyzji: bez zbędnego wybiegania w przyszłość, jedynie konkretne decyzje, które trzeba podjąć w danej chwili, aby móc bez obciążeń iść naprzód. Człowiek robi kolejny mały krok, a Bóg sam ciągnie go dalej, aby to, co zamierzył, mogło się wypełnić.

Prezentowana książka to zbiór poruszających świadectw najbliższych przyjaciół Chiary, w tym jej męża Enrica i kierownika duchowego o. Vita. Wspomnienia o niej ukazują, jak niezwykłą była kobietą: kochającą, pogodną, otwartą, przyjazną, przyjmującą z prostotą wszystko, co dawał jej Bóg. Ci, którzy ją znali, są przekonani o jej świętości – takiej na współczesne czasy: niewydumanej, prostej, codziennej.

A to już wiesz?  Życie sportowe w PRL, Krzysztof Szujecki - dzieje polskiego sportu w latach 1944-1989

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy