Edukacja Wiadomości branżowe

Tablety zamiast plecaków

W Warszawie rozpoczyna się program pilotażowy pod hasłem „eTornister – tablety pełne podręczników.” Grupa 50 pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej nr 350 zamiast góry książek zacznie korzystać z urządzeń przenośnych. PZU ubezpieczy tablety.Uczniowie z warszawskiego Bemowa, jako pierwsi sprawdzą, jak powinna wyglądać edukacja w XXI wieku. Zamiast ciężkich plecaków wyładowanych książkami, do szkoły zabiorą tablety. Sprzęt w ramach programu „eTornister” zapewni operator sieci komórkowej Plus.Tablety zostaną wyposażone we wszystkie materiały niezbędne do uczestniczenia w lekcjach: lektury, ćwiczenia, podręczniki i encyklopedie. W nauce pomogą też ekrany wysokiej rozdzielczości oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Korzystanie ze sprzętu będzie oczywiście bezpłatne, a jego ubezpieczenie zapewni PZU.- To świetna inicjatywna i jesteśmy dumni, że możemy w niej uczestniczyć. Zastąpienie tornistra tabletem to rewolucja dla systemu edukacji, a warszawski program to jeden z tych pionierskich kroków, który ktoś musiał w Polsce postawić. Trzymamy kciuki za pełen sukces pilotażu – podkreśla Michał

W Warszawie rozpoczyna się program pilotażowy pod hasłem ?eTornister ? tablety pełne podręczników.? Grupa 50 pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej nr 350 zamiast góry książek zacznie korzystać z urządzeń przenośnych. PZU ubezpieczy tablety.

Uczniowie z warszawskiego Bemowa, jako pierwsi sprawdzą, jak powinna wyglądać edukacja w XXI wieku. Zamiast ciężkich plecaków wyładowanych książkami, do szkoły zabiorą tablety. Sprzęt w ramach programu ?eTornister? zapewni operator sieci komórkowej Plus.

Tablety zostaną wyposażone we wszystkie materiały niezbędne do uczestniczenia w lekcjach: lektury, ćwiczenia, podręczniki i encyklopedie. W nauce pomogą też ekrany wysokiej rozdzielczości oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Korzystanie ze sprzętu będzie oczywiście bezpłatne, a jego ubezpieczenie zapewni PZU.

– To świetna inicjatywna i jesteśmy dumni, że możemy w niej uczestniczyć. Zastąpienie tornistra tabletem to rewolucja dla systemu edukacji, a warszawski program to jeden z tych pionierskich kroków, który ktoś musiał w Polsce postawić. Trzymamy kciuki za pełen sukces pilotażu ? podkreśla Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Zastąpienie podręczników tabletem spowoduje, że waga plecaka spadnie niemalże do zera. Szacuje się, że obecnie nawet 80 procent uczniów ma wady kręgosłupa.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył
A to już wiesz?  Poznaj Mistrzów Kodowania. Rusza kampania medialna programu edukacyjnego Samsung

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy