Wakacje Wydarzenia

MotoClassic Wrocław 2017 w Zamku Topacz

MotoClassic Wrocław 2017 w Zamku Topacz
Informacja prasowa Wrocław, 9 sierpnia 2017 MotoClassic Wrocław 2017 w Zamku Topacz W przedostatni sierpniowy weekend (19 i 20 sierpnia 2017 roku) na terenie Zamku

Informacja prasowa
Wrocław, 9 sierpnia 2017

MotoClassic Wrocław 2017 w Zamku Topacz

W przedostatni sierpniowy weekend (19 i 20 sierpnia 2017 roku) na terenie Zamku Topacz, w miejscowości Ślęza koło Wrocławia, odbędzie się święto pasjonatów motoryzacji, czyli VII Zlot Pojazdów Zabytkowych MotoClassic Wrocław 2017. Podczas dwudniowej imprezy będzie można zobaczyć pojazdy z lat 1886-1980, 150-letnie karety i powozy, a także najciekawsze modele proponowane przez współczesnych producentów.

Z miłości do mtoryzacji

MotoClassic Wrocław to marka, którą stworzyli kolekcjonerzy pojazdów zabytkowych z udziałem przedsiębiorców, gwiazd sportu motorowego, władz miejskich Wrocławia, Gminy Kobierzyce oraz Województwa Dolnośląskiego. Pomysłodawcą i organizatorem eventu jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz, które realizuje ideę budowania i pogłębiania świadomości motoryzacyjnej. Skupia środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, a także przybliża najnowsze trendy obowiązujące we współczesnej motoryzacji. Tegoroczną edycję poprowadzi Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od sześciu lat.

Najważniejsze punkty programu:

• NAJPIĘKNIEJSZE POJAZDY ZABYTKOWE – na terenie parku Zamku Topacz będzie można podziwiać wyjątkowe pojazdy zabytkowe z polskich oraz zagranicznych kolekcji. Szczególną atrakcją będą prezentacje, w ramach konkursu elegancji, najciekawszych modeli na scenie oraz próby sportowe, podczas których właściciele oldtimerów będą testowali sprawność swoich automobili na profesjonalnym torze wyścigowym.
• NAJCIEKAWSZE PREMIERY I NOWOŚCI MOTORYZACYJNE – w sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery.
• WYSTAWA „MOTOCLASSIC SUPER CARS” – w eleganckim wnętrzu budynku Muzeum Motoryzacji Topacz będzie można podziwiać luksusowe pojazdy sportowe, które na co dzień ścigają się na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych. Nie zabraknie takich marek jak Lamborghini, Aston Martin, McLaren czy Ferrari.
• I MIĘDZYNARODOWY ZLOT W113 PAGODA SL KLUB POLSKA – podczas trwania tegorocznego MotoClassic odbędzie się pierwszy tego typu zlot. Swoją obecność potwierdził sam projektant Mercedesa Pagody – Paul Bracq. Na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu.
• KOLEKCJE SPECJALNE – na terenie Zamku Topacz swoje oficjalne spotkanie zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, np. Rolls-Royce Enthusiasts czy Casual Car Club Warsaw. Ciekawe zbiór zaprezentuje również sektor militarny – grupy rekonstrukcji historycznych zapowiedziały między innymi prezentację dwóch czołgów.
• KARETY I POWOZY – dzięki współpracy z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane pojazdy sprzed ery Motoryzacji, takie jak luksusowe, ponad 150-letnie karety i powozy, które zaprzężone w konie będą oceniane przez specjalną komisję.

A to już wiesz?  Portret Polaka XXI wieku

MotoAtrakcje
Ekspozycji oldtimerów i youngtimerów towarzyszyć będą atrakcje dopełniające jej motoryzacyjny klimat. Do udziału zostali zaproszeni wystawcy prezentujący produkty i usługi związane z branżą. Powstanie również kącik z atrakcjami dla najmłodszych, motoryzacyjny food court stworzony przez wrocławskie food trucki, a na plenerowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, wśród nich wokalistka Bovska.

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.zamektopacz.pl oraz www.motoclassicwroclaw.pl
Zamek Topacz położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.

O Zamku Topacz
Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 64 eleganckie pokoje, 5 sal konferencyjnych i bankietowych oraz dwie restauracje. Otacza go 50- hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji.

W marcu 2016 roku uruchomiony został najważniejszy element kompleksu hotelowego – Zamku Topacz, w znajduje się wykwintna restauracja, prowadzona przez doświadczonych szefów kuchni. Obiekt posiada nowocześnie urządzone pokoje spełniające najwyższe kryteria oraz salę konferencyjną z kominkiem i indywidualnym tarasem. W podziemiach zamku znajduje się także butikowe SPA i strefa Wellness, a także zewnętrze jacuzzi z kominkiem.

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy