Biblioteczka

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem
?Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem? najlepszą Książką Dziecięcą ?Przecinek i Kropka? 2014 Już po raz 6. czytelnicy wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej

?Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem?
najlepszą Książką Dziecięcą ?Przecinek i Kropka? 2014

Już po raz 6. czytelnicy wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu na stronie www.przecinekikropka.pl najwięcej głosów uzyskała książka ?Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem? autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek, wydana przez Egmont. Oficjalne wyniki Konkursu ? Najlepsza Książka Dziecięca ?Przecinek i kropka? 2014 ogłoszono 14 maja podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Organizatorem Konkursu jest Empik.

To opowieść o argentyńskim chłopcu, który mimo wielkiego talentu miał małe szanse, by stać się piłkarzem. Z powodu choroby był niski i drobny, a leczenie było za drogie. To pełna optymizmu historia wspaniałej rodziny Messiego, która podjęła niejedną trudną decyzję i pomogła mu w realizacji marzenia. O legendarnym klubie FC Barcelona, który wziął chłopca pod swoje skrzydła, sfinansował leczenie i ukształtował swego najlepszego i najwierniejszego napastnika. O zawrotnej karierze Messiego. I o jego Argentynie i Hiszpanii. A przede wszystkim to pięknie ilustrowana energetyzująca książka o tym, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, którą z przyjemnością przeczyta cała rodzina ? wnuki i (kochające ich jak babcia Messiego) babcie, synowie i córki, ich ojcowie i oczywiście mamy ? jak ta, która książkę o Messim napisała dla swojego syna! ? mówi Dorota Koman, jurorka Konkursu ?Przecinek i Kropka?.

Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców, grono ekspertów (Dorota Koman ? krytyczka literatury dziecięcej, Ewa Świerżewska ? recenzentka, tłumaczka, redaktorka naczelna portalu Qlturka.pl, Ewa Gruda ? krytyczka literatury dziecięcej, dyrektorka Muzeum Książki Dziecięcej, dr Aleksandra Piotrowska ? psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) wytypowało 10 najlepszych publikacji. Ostateczny werdykt w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą ?Przecinek i Kropka? 2014 wydali bezpośrednio czytelnicy. Mogli oni oceniać nominowane książki na portalu www.przecinekikropka.pl. W głosowaniu, które trwało od 18 marca do 21 kwietnia 2013 roku, wzięło udział kilka tysięcy osób.

A to już wiesz?  Wyspy greckie. Przewodnik historyczny, Jarosław Molenda - o epizodach, które są pomijane lub tylko wzmiankowane

Wyniki Konkursu zostały ogłoszone 14 maja ? podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Statuetkę Najlepszej Książki Dziecięcej ?Przecinek i kropka? 2014 za ?Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem? odebrała autorka Yvette Żółtowska-Darska, Maria Deskur, dyrektor wydawnicza i wydawca Agnieszka Betlejewska z Egmontu. Michał Tomaniak ? Dyrektor Działu Książki w Empiku wręczył wydawcy zwycięskiego tytułu nagrodę główną w formie symbolicznego czeku na promocję książki w salonach Empik i na empik.com oraz czeki pieniężne dla autorki i ilustratorki o wartości 10 000 zł.

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą to ważny element programu ?Przecinek i Kropka?, który ma na celu rozwijanie w dzieciach pasji do książek, zaszczepianie im nawyku czytania i pokazywanie, że ?Książki są fajne i kropka!?. Empik prowadzi ten program z sukcesem od 7 lat (w formie warsztatów o książkach dla najmłodszych w wieku 5-8 lat oraz poprzez portal www.przecinekikropka.pl). W ramach tej akcji ? właśnie poprzez Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą ? Empik dodatkowo edukuje rodziców: podpowiada im, po które książki dziecięce należy sięgać, które są najbardziej wartościowe, pozytywnie wpływają na kształtowanie osobowości dziecka i wyróżniają się pod względem literackim i edytorskim.

Przecinek i Kropka_Gala

Przecinek i kropka_grafika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy