Biznes Sport

Białostocki Garden wspiera golfistów

Białostocki Garden wspiera golfistów
​Golf do niedawna uznawany był za sport elitarny, uprawiany jedynie przez niewielkie grono

Data publikacji: 2016-04-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Białostocki Garden wspiera golfistów
Kategoria: Sport, BIZNES

​Golf do niedawna uznawany był za sport elitarny, uprawiany jedynie przez niewielkie grono osób.

Białostocki Garden wspiera golfistów Sport, BIZNES - ​Golf do niedawna uznawany był za sport elitarny, uprawiany jedynie przez niewielkie grono osób.

Golf do niedawna uznawany był za sport elitarny, uprawiany jedynie przez niewielkie grono osób. Od pewnego czasu sytuacja ulega jednak zmianie i na polach golfowych pojawia się coraz więcej amatorów. Dowodem na to jest chociażby rosnące zainteresowanie turniejami takimi, jak World Amateur Golfers Championship. Co ciekawe, w tym roku jednym ze sponsorów tej imprezy jest firma Garden z Białegostoku.

 

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że zainteresowanie Polaków golfem systematycznie rośnie. Od dłuższego czasu z ciekawością obserwujemy rozwój tego pięknego sportu w naszym kraju – mówi Marek Ignatowicz, przedstawiciel firmy.

 

I dodaje: W naszym odczuciu World Amateur Golfers Championship to wspaniała inicjatywa, promująca golf wśród amatorów – stąd decyzja o zaangażowaniu się w to przedsięwzięcie.

 

W ramach współpracy, podczas turniejów eliminacyjnych na stoisku Garden – wyłącznego dystrybutora włoskich basenów Biodesignpools w Polsce – będzie można z bliska obejrzeć prezentacyjny model akwenu wykonanego właśnie w tej technologii.

 

Obecni przy tym rzecz jasna będą eksperci firmy. Imprezy mogą być zatem dobrą okazją do  rozmów na temat technik montażu, stosowanych materiałów oraz możliwości w zakresie personalizacji basenu.

 

Biodesignpools pozwalają bowiem na tworzenie basenów w 100% dopasowanych do wizji inwestora – z indywidualnym kształtem czy dowolnie modelowaną linią brzegową, mogącą imitować zarówno egzotyczne plaże, jak i alpejskie jeziora. Wyróżnia je także ponadprzeciętna trwałość, którą gwarantuje specjalny, opatentowany system strukturalny z żywicznym, kwarcowym wykończeniem.

 

– Pierwszą okazją do zapoznania się z tą technologią będzie turniej eliminacyjny, który odbędzie się już 23. kwietnia br. w Kalinowie (Kalinowe Pola Golf Club). Później zaś gościć będziemy m. in. w Warszawie (Sobienie Królewskie Golf &Country Club) – wyjaśnia przedstawiciel Garden.

A to już wiesz?  cz. 1 Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

 

World Amateur Golfers Championship to cykl turniejów golfowych, stanowiących eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie.

 

W ubiegłym roku odbyło się łącznie 15 tego typu imprez: czternaście eliminacji w Polsce, jedna w Hiszpanii oraz krajowy finał. W turniejach eliminacyjnych rozegrano ok. 1900 rund golfa. Wzięło w nich udział ponad 700 golfistów amatorów reprezentujących wszystkie kluby golfowe w Polsce. Co ciekawe, na zwycięzców czekały nagrody o łącznej wartości 300 000 zł.

 

Do krajowego finału zakwalifikowało się 208 graczy, spośród których wyłonionych zostało 6-ciu reprezentantów Polski na światowy finał.

 

Ambasadorem polskiej edycji turnieju jest Zbigniew Boniek, wybitny piłkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Białostocki Garden wspiera golfistów Sport, BIZNES - ​Golf do niedawna uznawany był za sport elitarny, uprawiany jedynie przez niewielkie grono osób.
Hashtagi: #Sport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy