LIFESTYLE sztuka

Zwiedzaj łódzkie instytucje z jednym biletem. Kulturalny karnet LMF

Zwiedzaj łódzkie instytucje z jednym biletem. Kulturalny karnet LMF
W trakcie trwania 6. edycji Light.Move.Festival (7-9 października) można zwiedzić sześć instytucji kulturalnych kupując tylko jeden bilet. Pomysł ma uatrakcyjnić festiwalowy weekend zarówno turystom, jak i

Data publikacji: 2016-10-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zwiedzaj łódzkie instytucje z jednym biletem. Kulturalny karnet LMF
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

W trakcie trwania 6. edycji Light.Move.Festival (7-9 października) można zwiedzić sześć instytucji kulturalnych kupując tylko jeden bilet. Pomysł ma uatrakcyjnić festiwalowy weekend zarówno turystom, jak i łodzianom.

Zwiedzaj łódzkie instytucje z jednym biletem. Kulturalny karnet LMF Sztuka, LIFESTYLE - W trakcie trwania 6. edycji Light.Move.Festival (7-9 października) można zwiedzić sześć instytucji kulturalnych kupując tylko jeden bilet. Pomysł ma uatrakcyjnić festiwalowy weekend zarówno turystom, jak i łodzianom.

Każdego roku Light.Move.Festival. przyciąga coraz więcej zwiedzających. W 2015 roku przez trzy dni festiwal światła odwiedziło aż pół miliona osób. Wiele z nich to turyści. – Poprzednie edycje pokazały nam, że festiwal zachęca coraz więcej Polaków do przyjazdu na Light.Move.Festival. Łodzianie zapraszają też swoich znajomych, aby właśnie wtedy pokazać im Łódź i pochwalić się swoim miastem w świetlnej odsłonie – mówi Beata Konieczniak, pomysłodawca i kreator Light.Move.Festival. Godziny w jakich odbywa się festiwal są niezmienne od sześciu lat (18.45-24.00), bo świetlne atrakcje mogą w pełni rozbłysnąć dopiero po zmroku. Dlatego w tym roku powstała migawka LMF (w Łodzi słowem „migawka” określa się karnet), która pozwoli wykorzystać czas pobytu w mieście również w ciągu dnia. – Migawka to pomysł na kompleksowe weekendowe zwiedzanie festiwalowej Łodzi tak w nocy, jak i w dzień – wyjaśnia Konieczniak.

Sześć muzeów i instytucji kulturalnych

Migawka LMF daje możliwość odwiedzenia między 7 a 9 października sześciu instytucji kulturalnych kupując tylko jeden bilet. W ramach karnetu można odwiedzić Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w dawnym Pałacu Izraela Poznańskiego tuż obok Manufaktury, w której niegdyś znajdowała się fabryka bawełny, a dziś to ogromne centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Monumentalna rezydencja Poznańskiego jest wizytówką Łodzi i świadectwem jej XIX-wiecznej potęgi. Kolejnym miejscem, które można zwiedzić z migawką LMF jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Placówka jest jedynym w kraju muzeum chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. W zbiorach ma ponad 50 tys. unikatowych eksponatów.

A to już wiesz?  Sztuka Współczesna. Trzy wyjątkowe aukcje

Podczas Light Move Festival 2016 można także odwiedzić Centralne Muzeum Włókiennictwa i Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej ulokowane w okazałym kompleksie klasycystycznych budynków Białej Fabryki Ludwika Geyera, jest obecnie największym muzeum włókiennictwa w Europie. Zrewitalizowaną przestrzeń pofabryczną uzupełnia Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz Muzeum Interaktywne „Kotłownia”.

W ofercie znalazło się także muzeum zarezerwowane szczególnie dla najmłodszych. W Muzeum Animacji Se-ma-for, gdzie zwiedzający dowiedzą się, jak powstawały kultowe polskie bajki: „Miś Uszatek”, „Przygody Kota Filemona” czy „Piotruś i wilk”.

Ostatnią placówką, którą można odwiedzić z Kulturalną Migawką LMF jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Jego celem jest popularyzowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi. Centrum znajduje się w parku Ocalałych na Bałutach.

Wszystkie instytucje należą do powstałej w tym roku Rady Honorowej Light.Move.Festival. Koordynowaniem projektu zajęła się Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival. – Partnerzy bardzo chętnie przystąpili do projektu. Na pytanie „czy spróbujemy” odpowiedzieli: „tak, zróbmy to!” – zdradza Beata Konieczniak.

Podobne projekty są dość popularne za granicą. W Polsce trudno znaleźć podobne udogodnienia dla zwiedzających. – Podczas rozmów z partnerami dowiedzieliśmy się, że ze względu na kwestie rozliczeniowe, instytucje mają kłopoty z przeprowadzeniem podobnych akcji. Mamy nadzieję, że projekt się powiedzie i przetrze szlaki do współpracy instytucji kultury.

Tylko tysiąc migawek LMF

Migawka LMF to koszt 30 zł. Kupując ją oszczędzamy 1/3 kwoty, którą wydalibyśmy na bilety wstępu do placówek kulturalnych. Karnet dostępny jest w sprzedaży internetowej www.moje-bilety.pl/shop/lpm/lmf. Migawkę można kupić do ostatniego dnia trwania akcji, czyli do 9 października, jednak pula karnetów w tym roku jest ograniczona – przewidziano 1000 tylko sztuk.

Kupioną migawkę należy wydrukować i mieć przy sobie w trakcie zwiedzania.

Wszelkie informacje o migawce LMF dostępne są na oficjalnej stronie festiwalowej, fanpage’u Light.Move.Festival., a także bezpośrednio na stronie sprzedaży biletów.

A to już wiesz?  Ponad 80 wyjątkowych obiektów prezentujących górskie krajobrazy

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zwiedzaj łódzkie instytucje z jednym biletem. Kulturalny karnet LMF Sztuka, LIFESTYLE - W trakcie trwania 6. edycji Light.Move.Festival (7-9 października) można zwiedzić sześć instytucji kulturalnych kupując tylko jeden bilet. Pomysł ma uatrakcyjnić festiwalowy weekend zarówno turystom, jak i łodzianom.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy