Książka LIFESTYLE

Stefan Niesiołowski… Jak zawsze bez pardonu!

Stefan Niesiołowski… Jak zawsze bez pardonu!
Wywiad rzeka Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim, bezkompromisowym opozycjonistą, posłem na Sejm kontraktowy 1989 r., wojowniczym politykiem, profesorem nauk biologicznych i pasjonatem

Data publikacji: 2019-09-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Stefan Niesiołowski… Jak zawsze bez pardonu!
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Wywiad rzeka Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim, bezkompromisowym opozycjonistą, posłem na Sejm kontraktowy 1989 r., wojowniczym politykiem, profesorem nauk biologicznych i pasjonatem historii.

Stefan Niesiołowski... Jak zawsze bez pardonu! Książka, LIFESTYLE - Wywiad rzeka Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim, bezkompromisowym opozycjonistą, posłem na Sejm kontraktowy 1989 r., wojowniczym politykiem, profesorem nauk biologicznych i pasjonatem historii.

Wywiad rzeka Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim, bezkompromisowym opozycjonistą, posłem na Sejm kontraktowy 1989 r., wojowniczym politykiem, profesorem nauk biologicznych i pasjonatem historii. Barwny jak wyrazisty jest sam rozmówca, który nie trzyma języka za zębami, niezależnie od zajmowanego miejsca na scenie politycznej, aktualnych poglądów czy adwersarza, i ciętymi ripostami doprowadza do białej gorączki nie tylko posłów w Sejmie.

Książkę, wydaną 18 września 2019 r. nakładem Wydawnictwa Harde, rozpoczyna rozmowa o historii rodu Niesiołowskich, od posła na Sejm powstania listopadowego i wojewody Józefa, ,,(…) który miał najświetniejsze na Litwie ogary i dwustu strzelców trzymał obyczajem pańskim” (Pan Tadeusz), do ukochanych wnuków. Jest mowa o dziadku Bronisławie Łabędzkim zesłanym za zorganizowanie strajku szkolnego na Syberię, o ojcu – żołnierzu wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej i Armii Krajowej, i o wuju Tadeuszu Łabędzkim, zamordowanym podczas śledztwa UB w 1946 r. Jest o domu rodzinnym oraz przyjaźni z bratem Markiem, towarzyszem podwórkowych zabaw i działalności opozycyjnej w czasach PRLu, a także o studiach na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego.

Większa część wywiadu poświęcona jest jednak nie historii rodzinnej, lecz działalności opozycyjnej i politycznej Stefana Niesiołowskiego. Polityk opowiada o konspiracyjnej organizacji ,,Ruch”, której był współzałożycielem, o wydawanym w drugim obiegu „Biuletynie” i aktach sabotażu, jak np. zrzuceniu z Rysów pamiątkowej tablicy poświęconej Leninowi i planom zniszczenia jego muzeum w Poroninie, co zakończyło się aresztowaniem i skazaniem na więzienie. Snuje opowieść o ,,Solidarności" i internowaniu w czasie stanu wojennego w Jaworzu, gdzie osadzono również Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Komorowskiego czy Ryszarda Bugaja, a także o późniejszej działalności antykomunistycznej i uczestnictwie w obradach Sejmu w 1989 roku. W rozmowie Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim przewija się cała historia społeczno-polityczna Polski, która wyłoniła się z czerwcowych wyborów, od pierwszego demokratycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego do obecnej władzy. Stefan Niesiołowski odnosi się do polskiej polityki od Okrągłego Stołu do rządów PISu, ocenia zmieniające się gabinety i koalicje, partyjne przetasowania i zakulisowe intrygi, polityków i politycznych celebrytów, ludzi z którymi niegdyś było lub nigdy nie było mu po drodze…

A to już wiesz?  Prywatny mecenat jedynym ratunkiem zapomnianych zabytków

Wywiad-rzeka ,,Niesiołowski” zaciekawia, czasem wzrusza lub bawi. Niektórych czytelników ukontentuje, innych urazi, obrazi, rozwścieczy. Nikt nie pozostanie obojętny – ci, których nazwiska znalazły się w książce i ci, których postać Stefana Niesiołowskiego intryguje. Wydawnictwo Harde, Piotr Lekszycki i bohater wywiadu Stefan Niesiołowski zapraszają do lektury. Premiera 18 września!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Stefan Niesiołowski... Jak zawsze bez pardonu! Książka, LIFESTYLE - Wywiad rzeka Piotra Lekszyckiego ze Stefanem Niesiołowskim, bezkompromisowym opozycjonistą, posłem na Sejm kontraktowy 1989 r., wojowniczym politykiem, profesorem nauk biologicznych i pasjonatem historii.
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy