Refleksje

Make me!, czyli święto designu na Pasażu Wiecha

Make me!, czyli święto designu na Pasażu Wiecha
Warszawa, 18 lipca 2019 roku Make me!, czyli święto designu na Pasażu Wiecha W tym tygodniu na słynnym warszawskim deptaku twórczy zapał spotka się z

Warszawa, 18 lipca 2019 roku

Make me!, czyli święto designu na Pasażu Wiecha

W tym tygodniu na słynnym warszawskim deptaku twórczy zapał spotka się z kreatywną pracą. W cyklu imprez „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” już w ten czwartek rozpocznie się Weekend Dizajnu. Wystarczy tylko zabrać ze sobą głowę pełną pomysłów!

Make me! to jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów dla designerów młodego pokolenia, kluczowy element Łódź Design Festival. O tym, jak daleko sięga wyobraźnia projektantów, będzie się można przekonać również na Pasażu Wiecha na specjalnej wystawie poświęconej najciekawszym projektom tegorocznej edycji konkursu. Nie zabraknie też okazji, by samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności w tworzeniu sztuki użytkowej. Prasa, liście i farba. Co może z tego powstać? Oryginalne wakacyjne grafiki inspirowane naturą. Ekotrend pojawi się również w „dzikiej kuchni”. Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć, jak ugotować smaczny i zdrowy posiłek z jadalnych roślin rosnących na łąkach i trawnikach.

W ruch pójdą także maszyny do szycia i spod igły wychodzić będą pufy, siedziska i poduchy robione z materiałów recyklingowych oraz nieużywanych tekstyliów i skrawków materiałów. Drugie życie przywracać też będziemy domowym roślinom. Na „roślinnym wymienniku” oprócz porad dotyczących pielęgnacji domowej dżungli, będzie można również wymienić się szczepkami, nasionami, cebulkami czy sadzonkami warzyw, kwiatów i ziół. Będzie też szansa na oddanie domowych nadwyżek i przygarnięcie nowego „podopiecznego” w zamian za konfiturę czy słoik domowych ogórków.

Na scenie Pasażu Wiecha pojawi się kolejna obiecująca gwiazda polskiej sceny muzycznej oraz – po raz pierwszy w tym cyklu imprez – studio tańca, które porwie wszystkich do zabawy w improwizowanych jazzowych rytmach.

Organizatorami projektu „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” są Domy Towarowe Wars Sawa Junior oraz magazyn „Aktivist”. Wszystkie wydarzenia w ramach akcji są bezpłatne i ogólnodostępne. Na niektóre warsztaty trzeba się jednak wcześniej zapisać. Na deptaku dostępny jest również bezpłatny pawilon, w którym mogą zaprezentować swoją twórczość wszystkie osoby, którym z szeroko pojętą kulturą jest po drodze. Szczegóły na temat wynajmu na www.warssawajunior.pl. Tam również znajduje się szczegółowy harmonogram imprez. Warto już teraz rezerwować czas na nowe atrakcje. Przed nami jeszcze tygodnie: teatru, filmu i sztuki.

A to już wiesz?  Parada Planet – wernisaż prac Anastazji Markowicz w Piasecznie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy