Refleksje

Energiczna salsa z Edytą Herbuś – kilka kroków dla zdrowia nóg (lekcja wideo)

Energiczna salsa z Edytą Herbuś – kilka kroków dla zdrowia nóg (lekcja wideo)
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 5 lipca 2018 Długie letnie wieczory zachęcają, by aktywnie spędzać czas z przyjaciółmi. Możliwości mamy wiele – spacer po starówce, kino pod

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 5 lipca 2018

Długie letnie wieczory zachęcają, by aktywnie spędzać czas z przyjaciółmi. Możliwości mamy wiele – spacer po starówce, kino pod chmurką… albo tańce nad rzeką. Szczególnie, że w okresie wakacyjnym wybrzmiewającą muzykę słychać niemal z każdej plenerowej imprezy czy restauracyjnych ogródków. Latem najczęściej ruszamy się w rytm tańców latynoskich, wśród których króluje salsa! Warto poznać kroki tego prostego tańca – zapraszamy na wspólną lekcję gorącej salsy prowadzoną przez Edytę Herbuś!
Kilka powodów, żeby pokochać salsę
Salsa to taniec pełen radości i zmysłowości, w którym nasze ciało jest wolne i swobodne. Swoją uniwersalność salsa zawdzięcza pochodzeniu – jest bowiem mieszanką kilku stylów tanecznych i gatunków muzycznych, które rozwijały się niezależnie w wielu miejscach świata – a to oznacza, że w rytm salsy możemy ruszać się niemal przy każdej okazji. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy, które różnią się krokiem podstawowym czy rytmiką. Jedno jest jednak pewne – regularne tańczenie to aktywność fizyczna, która poza samą przyjemnością z poruszania się w rytm muzyki, przyniesie także kilka innych, pozytywnych aspektów.

Pomaga dbać o sylwetkę – regularna aktywność umożliwia utrzymanie ciała w dobrej „formie”, wzmacnia mięśnie (głównie nóg i pośladków) i poprawia wydolność organizmu. Tym samym przyczynia się do spalania kalorii, czyli pozwala wysmuklić i wyrzeźbić naszą figurę.

Chroni zdrowie – szczególnie korzystnie działa na układ krążenia, w tym kondycję naszych nóg. Często ze względu na siedzący charakter pracy, chodzenie w wysokich szpilkach czy brak ruchu, nasze nogi zaczynają puchnąć i boleć, a na łydkach oraz udach pojawiają się pajączki. Taniec, jak i każdy inny sport angażujący nogi do wysiłku (np. jazda na rowerze, pływanie, aerobik), stanowi doskonałe remedium na problemy z krążeniem, ponieważ pobudza pompę mięśniową do pracy, niwelując (choć w pewnym stopniu) skutki prowadzonego przez nas trybu życia.

A to już wiesz?  IP Box w IT, czyli kto w praktyce może korzystać z obniżonych stawek PIT i CIT

Poprawia humor – podczas tańca (i ogólnie wysiłku fizycznego), wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które wpływają na dobre samopoczucie. To także doskonała forma rozrywki, pozwalająca poznać nowych ludzi – a jak wiemy, taniec łączy! Nawet jeśli nie mamy partnera, warto wybrać się na zajęcia z salsy solo lub udać się z koleżanką na organizowane w klubokawiarniach wieczory z salsą… A partner do tańca z pewnością się znajdzie!

Od czego zacząć, czyli jak wygląda podstawowy krok salsy?
Salsa rozliczana jest na trzy, a cały taniec opiera się na odpowiedniej technice i rytmice.

Krok nr 1
Pierwszy krok stawiamy od lewej nogi do przodu, drugi krok prawą nogą lekko w tył (tylko przeniesienie ciężaru ciała) i „na trzy” dostawiamy lewą nogę do prawej. Druga część tego kroku wygląda analogicznie. Tym razem „na raz” stawiamy prawą nogę do tyłu, „na dwa” przenosimy ciężar ciała na lewą nogę i lekko podnosimy do góry, odstawiamy i na koniec dostawiamy prawą nogę do lewej.

Krok nr 2
Kolejny krok salsy tańczymy prawie tak samo jak krok nr 1 – z tą różnicą, że nogi odstawiamy do boku. Zaczynamy od wysunięcia lewej nogi w lewą stronę, następnie lekko podnosimy prawą nogę, odstawiamy i dostawiamy lewą do środka. To samo wykonujemy w prawą stronę.

Pamiętajmy także, że krok podstawowy salsy tańczy się niejako „na palcach”, a sam ruch powinien być płynny i miękki. Jeśli już poczujemy się pewnie na nogach, możemy z powodzeniem dodawać kolejne elementy tańca – pracę rąk i ruchy biodrami. Regularna aktywność fizyczna z pewnością pomoże utrzymać nam zgrabną sylwetkę, a także zdrowe i piękne nogi.

A teraz – do dzieła! Zapraszamy na lekcję salsy przeprowadzoną w ramach kampanii społecznej „Nic Nie Zatrzyma Mnie” przez Edytę Herbuś!

A to już wiesz?  20 marca – Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Link do pobrania instruktażu tańca: https://we.tl/c5DZNm1iQO

„Tak naprawdę, to nie kroki są najważniejsze w naszej akcji, tylko promowanie aktywnego spędzania czasu” – podkreśla Edyta Herbuś, która swoim udziałem w akcji społecznej „Nic Nie Zatrzyma Mnie” chciałaby zachęcić do tego wszystkie kobiety w każdym wieku.

Lekcje tańca przeprowadzone przez Edytę Herbuś powstały w ramach kampanii „Nic Nie Zatrzyma Mnie”. To akcja dedykowana aktywnym i cieszącym się życiem kobietom, które udowadniają, że są pełne energii, realizują swoje pasje, spełniają się zawodowo – inspirując przy tym młodsze pokolenia.
Kampania ma za zadanie udowodnić, że życie po 40-tce nadal może być ciekawe i pasjonujące, zaś aktywność i ruch przyczyniają się do zdrowia i urody nóg.

Więcej informacji na temat sposobów dbania o zdrowie nóg znajduje się na stronie www.NicNieZatrzymaMnie.pl

Na lekcje tańca z Edytą Herbuś zaprasza organizator akcji „Nic Nie Zatrzyma Mnie” – marka Diosminex.
Więcej informacji
NicNieZatrzymaMnie.pl to strona poświęcona problematyce przewlekłej niewydolności żylnej. PNŻ jest schorzeniem związanym z nieprawidłową pracą układu krążenia. To problem społeczny, z którym zmaga się ok. 50% społeczeństwa – szczególnie kobiet. Główne dolegliwości to m.in. uczucie ciężkich nóg, pajączki i żylaki na nogach. Na platformie znajdują się zarówno merytoryczne porady ekspertów (psycholog, chirurg naczyniowy) na temat zdrowia nóg, krążenia żylnego. To także miejsce motywacji, wzajemnego wsparcia oraz inspiracji dla kobiet.
NicNieZatrzymaMnie.pl to platforma dedykowana aktywnym i cieszącym się życiem kobietom, które udowadniają, że są pełne energii, realizują swoje pasje, spełniają się zawodowo – inspirując przy tym młodsze pokolenia.
Organizatorem kampanii jest producent leku Diosminex.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy