Refleksje

Dzień Babci i Dziadka – podaruj im to, co najpiękniejsze

Dzień Babci i Dziadka – podaruj im to, co najpiękniejsze
Czego najczęściej brakuje naszym dziadkom? To pytanie zadajemy sobie niezwykle często, a już nagminnie w okolicach stycznia, kiedy to obchodzimy ich święto. Podpytujemy najbliższych, jaki

Czego najczęściej brakuje naszym dziadkom? To pytanie zadajemy sobie niezwykle często, a już nagminnie w okolicach stycznia, kiedy to obchodzimy ich święto. Podpytujemy najbliższych, jaki upominek sprawiłby im radość, a oni i tak uparcie odpowiadają, że niczego nie potrzebują. Doskonale wiemy, że najważniejszy jest dla nich czas spędzony z rodziną. Jak więc odpowiednio uczcić ten dzień i co sprawić naszym dziadkom, aby podarunek zagościł w ich pamięci na długo?

Czas to prezent, który dla naszych najbliższych będzie zawsze najcenniejszy. Chwile, podczas których odkładamy telefony, codzienne sprawy i skupiamy się na wspólnych momentach z dziadkami – to najbardziej wartościowy podarunek. Jak jednak zorganizować ten dzień, aby wykorzystać go w pełni?
Idźcie do… teatru!

Wspólne wyjście do teatru, kina czy nawet na spacer może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tego dnia organizowanych jest wiele wystaw czy gościnnych występów artystów. Z pewnością takie atrakcje umilą nam dzień oraz przysporzą dodatkowych tematów do rozmowy. Z tej okazji bardzo dobrym pomysłem będzie zaprojektowanie spersonalizowanego zaproszenia, które podkreśli wyjątkowość tego wydarzenia. Możecie również wybrać spokojniejszą opcję i zaprosić dziadków do kawiarni lub na obiad. Grunt, żebyście się dobrze bawili, bez codziennego pośpiechu. Pamiętajcie, aby atrakcję dobrać odpowiednio do stanu zdrowia dziadków, a także ich przyzwyczajeń i upodobań.

Voucher na… sesję zdjęciową!
Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to pierwsza okazja dla dziadków do „profesjonalnego” pozowania we wspólnej sesji przed obiektywem. Za ich czasów nie były popularne sesje narzeczeńskie, a te ślubne diametralnie różniły się od tych dzisiejszych. Już samo spotkanie babci i dziadka (samych lub z wnukami) w nowych okolicznościach może być dla nich niesamowitą przygodą i niecodzienną niespodzianką. Co natomiast z efektami sesji? Najlepiej zamienić je w obraz lub fotoksiążkę, która będzie najpiękniejszym wspomnieniem tego dnia. Dla przykładu – na stronie Empik Foto możecie przygotować obraz ze zdjęcia na płótnie, drewnie lub aluminium. Podarunek będzie więc idealnie dopasowany do preferencji dziadków oraz wystroju ich mieszkania.

A to już wiesz?  Prokrastynacja – choroba naszych czasów czy uniwersalna wymówka?

Wspólny obiad
Jeśli nie macie okazji do wspólnego wyjścia lub dziadkowie wolą zostać w domu, to zaskoczcie ich obiadem, przygotowanym według receptury, której nauczyła was babcia. Z pewnością dziadkowie będą mile zaskoczeni, że niedzielne posiłki, które tak pieczołowicie przygotowywali, tak mocno zapadły wam w pamięć. Wspólne rozmowy i czas spędzony przy posiłku będzie najlepszym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego dzień. Jeśli jednak nadal zastanawiacie się, z jakim upominkiem pojawić się u dziadków, to z pewnością sprawicie im radość, przygotowując pamiątkę w postaci… ich własnej fotoksiążki kulinarnej. Książka z przepisami i zdjęciami potraw, a także kilkoma zdaniami wspomnień z rodzinnych świąt czy niedzielnych posiłków będzie piękną pamiątką.

Prezent od wnuków
Jeśli, poza pomysłami na wspólne spędzenie czasu, nadal zastanawiacie się, co jeszcze możecie sprawić dziadkom, to postawcie na upominek sentymentalny od całej rodziny. Niech każdy wnuk odszuka zdjęcia (swoje i te wspólne z dziadkami oraz rodziną) i przygotujcie dla nich wyjątkowy kalendarz. Kolejną możliwością na stworzenie jedynego w swoim rodzaju prezentu jest stworzenie rodzinnej kroniki. Zaopatrzcie się w drewniany album, na którym wygrawerujecie imiona dziadków czy datę wręczenia podarunku. W środku wklejcie wasze zdjęcia i dopiszecie kilka słów od siebie. Taka pamiątka i wspólny czas przy kubku herbaty sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Więcej inspiracji na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdziecie na stronie Empik Foto.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy