Porady

Codzienne rytuały. Jak poprawić jakość życia w nowym roku?

Codzienne rytuały. Jak poprawić jakość życia w nowym roku?
Informacja prasowa Poznań, 24 stycznia 2019 r. Codzienne rytuały. Jak poprawić jakość życia w nowym roku? W 2019 roku mniej czasu spędzę z nosem w

Informacja prasowa
Poznań, 24 stycznia 2019 r.

Codzienne rytuały. Jak poprawić jakość życia w nowym roku?

W 2019 roku mniej czasu spędzę z nosem w telefonie. Może zacznę więcej czytać? A już na pewno zadbam o to, by się lepiej wysypiać. I więcej pić! Brzmi znajomo? Wszystkie te postanowienie pomoże ci zrealizować… kubek pysznej herbaty.

Rytuał, rutyna… jedno kojarzy się z magicznymi zaklęciami, a drugie z nudą. Z pomocą przychodzi słowo „zwyczaj”, i to właśnie nowe, pozytywne zwyczaje pragniemy wypracować z okazji nowego roku. Nie jest to jednak proste zadanie! Aby nowy zwyczaj się „przyjął”, potrzeba zwykle kilku tygodni. A żeby przepadł… wystarczy dzień nieuwagi. Na szczęście dobre nawyki chodzą parami, i umiejętnie dobrane potrafią znacznie ułatwić realizację noworocznych postanowień.

Jeśli co rano masz poczucie, że dzień zaczynasz na „autopilocie”, czas się na chwilę zatrzymać. Wystarczy kilka minut, by zebrać myśli i zaplanować dzień. Czy da się to zrobić przyjemniej, niż z kubkiem herbaty? Zamiast rano sprawdzać maile lub miotać się po domu bez ładu i składu, postaw się na pierwszym miejscu. Poranny rytuał parzenia i picia herbaty pomoże ci ułożyć poranek (i resztę dnia) po swojemu. Za jednym zamachem zapewnisz swojej głowie odrobinę wytchnienia, a ciału – chwilę rozgrzewki i nawodnienie.
Tych kilkanaście minut spędzonych przy herbacie może się okazać prawdziwą inwestycją. Możemy je wykorzystać na wiele sposobów – rozpisując priorytety na dany dzień, podsumowując wczorajsze dokonania czy zapisując luźne refleksje. Możemy także ustalić ze sobą, że podczas tego kwadransa nie oglądamy telewizji i opieramy się pokusie czytania maili. Poranna herbata pomoże wyznaczyć czas dla siebie – do ostatniej kropli. Jeśli na co dzień masz problem z poświęcaniem czasu własnej osobie, i czujesz, że zaniedbujesz drobne przyjemności, zaparz wyjątkowo dobrą herbatę. Najlepiej sypaną! Liściasta herbata nie musi być nudna – spróbuj jaśminowej zielonej herbaty lub intrygującej odmiany Darjeeling od Ahmad Tea London.

A to już wiesz?  Najczęstsze błędy maratończyków

A co z zasypianiem? W przeciwieństwie do kawy, wieczorne picie herbaty nie grozi zarwaną nocą. Jeśli obawiasz się nadmiernego pobudzenia, wybierz pozbawiony kofeiny ziołowy napar, na przykład Rumianek z Trawą Cytrynową Ahmad Tea London. Miłośnikom późnych kolacji przypadnie zaś do gustu klasyczna Mięta z Cytryną, która prócz wspomagania pozytywnych nawyków odświeży oddech i ułatwi trawienie. Możesz więc bez obaw zaplanować co wieczór chwilę relaksu z rozluźniającym naparem. Może być to dla ciebie sygnał, że od tego momentu nie patrzysz już w monitor, a zamiast tego oddajesz się lekturze zaniedbanej książki lub prasy. Potraktuj kubek ulubionego napoju jak symboliczne zakończenie pełnego wrażeń dnia i wycisz się przed pójściem spać – zarówno twój żołądek, jak i umysł będą ci wdzięczne!

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl
Wszystkie produkty dostępne na stronie www.sklep.smacznego.pl
Więcej informacji o Ahmad Tea London:
Firma Ahmad Tea powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń pieczołowicie czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz dystrybucji. Marka Ahmad Tea London jest symbolem najlepszych herbat. Wnikliwa selekcja i tradycyjne metody ręcznego zrywania liści sprawiają, że herbata zawsze zachowuje świeży i intensywny zapach. Starannie dobrane liście różnych gatunków herbat tworzą wyrafinowane mieszanki o niezapomnianym smaku. Dział jakości kontroluje każdą partię zebranych liści przed rozpoczęciem procesu mieszania, następnie akceptuje gotowe mieszanki przed ich zapakowaniem. Szczegółowa kontrola gwarantuje utrzymanie najwyższej jakości, niepowtarzalnego koloru, zapachu i smaku w każdej filiżance herbaty. Ahmad Tea London oferuje szeroką gamę herbat czarnych, zielonych, czarnych smakowych, zielonych smakowych, naparów owocowych w opakowaniach dla detalu, gastronomi oraz jako ekskluzywne prezenty.
Zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/AhmadTeaPolska oraz stronę www.ahmadtea.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT FOODS- importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych,
z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności.
Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł „Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – „Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.levant.pl

A to już wiesz?  Lagom, Kaizen i 66 dni – czyli jak zmienić cel w działanie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy