Żeglarstwo

Black Friday 2021: promocje zachęciły do rezerwacji łodzi

Black Friday 2021: promocje zachęciły do rezerwacji łodzi
Black Friday okazał się sukcesem dla niektórych firm z branży turystycznej. W porównaniu do ubiegłorocznego święta wyprzedaży liczba rezerwacji łodzi przez platformę Boataround, wzrosła niemal czterokrotnie. Polscy klienci szukali przede wszystkim ofert na lato 2022 oraz atrakcyjnych zniżek na egzotyczne kierunki w zimie 2022. Popularna jest też m.in. Chorwacja. – W pandemii istotne okazuje się między innymi to, że można dotrzeć tam własnym samochodem. W ten sposób turyści nie są zależni od obostrzeń związanych z ruchem lotniczym. Dla wielu osób urlop na łodzi stanowi bezpieczną alternatywę dla masowej turystyki – podkreśla Pavel Pribiš z firmy Boataround.

Black Friday 2021: promocje zachęciły do rezerwacji łodzi

Kraków, 30 listopada 2021 – Promocje związane z Black Friday przyniosły wzrost sprzedaży ofert wakacyjnych w branży turystycznej. Firma Boataround, prowadząca platformę online do wynajmu łodzi, zarejestrowała zwiększenie ruchu na stronie o 30%. W porównaniu do ubiegłorocznego święta wyprzedaży liczba rezerwacji wzrosła niemal czterokrotnie. Polscy klienci chętnie korzystali z promocji. Szukali przede wszystkim ofert na lato 2022 oraz atrakcyjnych zniżek na egzotyczne kierunki w zimie 2022.

Żagle sposobem na urlop w czasie pandemii
Tegoroczny Black Friday okazał się rekordowy pod względem liczby rezerwacji łodzi. W stosunku do ubiegłorocznego Czarnego Piątku sprzedaż wzrosła o 370% i była aż pięć razy wyższa niż dwa lata temu. Chociaż platforma Boataround oferowała różne dodatkowe korzyści, takie jak darmowa opcja wcześniejszego odebrania łodzi, to dla klientów kluczowe okazały się oferty z wysokim rabatem cenowym.

– W tym roku widać wyraźny wzrost zainteresowania żeglarstwem w Polsce. Dla wielu osób urlop na łodzi stanowi bezpieczną alternatywę dla masowej turystyki. Wypoczynek w gronie najbliższych znajomych lub rodziny to dużo mniejsze ryzyko w sytuacji zagrożenia epidemicznego – komentuje Pavel Pribiš, założyciel i CEO platformy Boataround. – Dodatkowo część turystów decyduje się na zakup ubezpieczenia, które pozwala na elastyczną zmianę terminu w razie kwarantanny czy zachorowania.

Rezerwacje first minute: Chorwacja na czele
Rabaty cenowe sięgające ponad 20% skłoniły wielu klientów do rezerwacji wypoczynku first minute, już na wakacje 2022. Obniżki umożliwiały spore oszczędności, bo łodzie w szczycie sezonu bywają nawet o połowę droższe niż w miesiącach jesiennych i zimowych. Popularne okazały się egzotyczne destynacje, zwłaszcza Seszele, gdzie rezerwacji dokonywano również na zimę 2022. Z promocji związanych z Black Friday korzystali przede wszystkim klienci z Czech, Węgier, Słowacji i Polski.

Polacy najchętniej rezerwowali łodzie na Chorwacji – tego kraju dotyczyła niemal połowa transakcji w Black Friday. Popularna okazały się również Grecja, którą wybrał jeden na trzech klientów. Rodacy chętnie decydowali też wypoczynek we Włoszech i w Hiszpanii.

– Chorwacja to kierunek bardzo chętnie wybierany przez polskich klientów. W pandemii istotne okazuje się między innymi to, że można dotrzeć tam własnym samochodem. W ten sposób turyści nie są zależni od obostrzeń związanych z ruchem lotniczym – podkreśla Pavel Pribiš.

O Boataround
Boataround to największa na świecie platforma rezerwacji i wynajmu łodzi online. Założona
w 2016 roku przez Janę Escher i Pavla Pribiša firma działa w 71 krajach. Serwis internetowy
i pomoc dla klientów są dostępne w 26 językach, w tym w języku polskim. Platforma łączy ponad 2 tys. firm czarterowych i właścicieli łodzi z wynajmującymi, oferując 27 tys. jachtów
w 1,4 tys. lokalizacji. Zapewnia gwarancję najniższej ceny, lokalne opcje płatności i elastyczne warunki rezerwacji, współpracuje m.in. z grupą ubezpieczeniową ERGO, aby zapewniać klientom szeroką formę ochrony. Boatraround notuje najwyższe w branży oceny obsługi klienta (4,8/5 według Trustpilot).