Muzyka

Anna Przybył i jej debiutancki „Niepokój”

Anna Przybył i jej debiutancki „Niepokój”
Warszawa, 23 marca 2017 Anna Przybył i jej debiutancki „Niepokój” „Moim głównym celem jest dotarcie do zapomnianych zakamarków duszy ludzkiej, budzenie w człowieku wrażliwości”. Tak

Warszawa, 23 marca 2017

Anna Przybył i jej debiutancki „Niepokój”

„Moim głównym celem jest dotarcie do zapomnianych zakamarków duszy ludzkiej, budzenie w człowieku wrażliwości”. Tak o swojej twórczości mówi Anna Przybył – młoda artystka, której debiutancki album „Pragnienia” już 25 kwietnia 2017 roku ukaże się na rynku. Nagrania powstały w Studiu S4 Polskiego Radia pod okiem wybitnego realizatora i producenta Leszka Kamińskiego. Płytę promuje singiel i teledysk pt. „Niepokój”.

Debiutancki krążek Anny Przybył to wzruszająca, zrealizowana z rozmachem historia o chwilach euforii i osamotnienia, następującym po sobie spełnieniu i odrzuceniu, opowiedziana poetycko narracja o miłości, przyjaźni i związkach z bliskimi. Intymna, dojrzała aranżacyjnie i pełna niedopowiedzeń płyta, która skłania do refleksji i poszukiwania wartości.

Singiel „Niepokój” to przedsmak podróży do świata poezji i wzruszeń. Słowa i muzyka zostały napisane przez piosenkarkę.

„Utwór Niepokój opowiada o dziewczynie przepełnionej lękami i strachem przed czymś z pozoru nieuchwytnym, co być może nawet nie istnieje. Jest raczej zagubiona w swoim świecie i bezbronna. Towarzyszy jej szczypta melancholii i tak zapewne już pozostanie” – opowiada artystka. To dla mnie ważny utwór, ponieważ powstał na bazie prawdziwych doświadczeń.

Za scenariusz i zdjęcia odpowiada Grupa Filmowa Motion Pikczer. Teledysk kręcony był w Łodzi.

„Pomysł na scenariusz tworzył się z każdym kolejnym odsłuchaniem utworu. Spisując go od razu mieliśmy wyobrażenie o lokacjach oraz postaciach, które powinny pojawić się w videoklipie. Pozwoliło nam to na stworzenie historii, która współgrała z muzyką Anny. Główny bohater – pan Bogdan, po otrzymaniu od nas propozycji wystąpienia w teledysku, na tyle zaangażował się emocjonalnie, że w pewnym momencie miał duże obawy, czy w ogóle podoła. Zależało nam na tym, aby miejsca, które wykorzystaliśmy podczas nagrań, były jak najbardziej autentyczne. Nie chcieliśmy ich sztucznie stylizować, tylko dodać im charakteru za pomocą światła” – powiedział reżyser teledysku, Michał Liszcz.

A to już wiesz?  Open’er Festival: Firestone Stage ogłasza listę artystów

Singiel „Niepokój”:
Tekst i muzyka: Anna Przybył
Produkcja: Anna Przybył, Jacek Hoduń
Czas: 3:57

Teledysk do utworu „Niepokój”
Scenariusz i reżyseria: Michał Liszcz
Realizacja: Motion Pikczer

ANNA PRZYBYŁ
Anna Przybył – wyróżniająca się szczególną wrażliwością piosenkarka, poetka i kompozytorka, ur. 02.10.1991 w Słubicach. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSUS w Poznaniu. Warsztat aktorski doskonaliła w Akademii Sztuk Scenicznych. W Prywatnym Studium Sztuki Wokalnej „Vocalart” prof. Jadwigi Gałęskiej- Tritt uczyła się śpiewu solowego, kameralistyki wokalnej oraz aktorstwa. Pod okiem Ewy Nawrot w „Art of voice studio” w Poznaniu rozwijała technikę śpiewu. Tam również, dzięki uczestnictwu w licznych koncertach m.in. Open Mic i Grająca szafa, miała okazję oswoić się ze sceną. Poezja i muzyka od zawsze stanowiły nierozłączny element życia Anny, a płyta „Pragnienia” jest odzwierciedleniem jej pasji i refleksji na temat codziennego życia. Utwory z tego albumu spotkały się z entuzjastycznych przyjęciem podczas występów np. w Filharmonii Kaliskiej czy w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach. Nagrania powstały w Studiu S4 Polskiego Radia u boku wybitnego realizatora i producenta Leszka Kamińskiego.

Więcej informacji:
 www.annaprzybyl.pl
 YouTube
 FB
 Soundcloud

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy