Pracować w niedzielę

Pracować w niedzielę

Jak to jest z pracą w niedzielę? Czy praca w niedzielę jest zła? Być może, dla tych, którzy chodzą w niedzielę do sklepów i robią zakupy, praca w niedziele nie stanowi zagrożenia. A raczej, wydaje się, ze nie stanowi.


Taka sytuacja najbardziej uderza w niedzielnych pracowników, którzy musza pozostawić swoje rodziny nawet w tym dniu. I choćby byli nawet osobami niewierzącymi, należy się im niedzielny odpoczynek. Ktoś dobrze zaplanował to, że trzeba odpocząć. Taka jest potrzeba człowieka i nic tego nie zmieni.


Tymczasem, osoby, zmuszane do pracy nawet w niedziele, nie mają szans na normalne życie i zwyczajny odpoczynek. Niektórzy powiedzą, ze mają wybór. Tylko czasem ten wybór oznacza utratę pracy i pozostawienie swojej rodziny bez środków do życia. I chociaż każdemu zdarza się kupić coś czasem w niedzielę, nawet wygodnie jest wbiec do sklepu po jakiś zapomniany podczas zakupów produkt, to jednak warto spróbować tego nie robić. Jednak, mam świadomość, że i tak ludzie będą robić zakupy w niedziele, dopóki sklepy będą stać otworem – i tego też nic nie zmieni.


Jeżeli więc politycy będą mieli zachciankę pozamykać w niedzielę sklepy, zrobią to, jeżeli zaśnie, biedni pracownicy sklepów będą nadal pracować w nich nawet w niedzielę. Jest jeszcze jedno wyjście: protest. Czy niedzielnych pracowników hipermarketów jest mniej niż lekarzy?

Powrót