Co się stało z nastolatkami?

Co się stało z nastolatkami?

Raz po raz słyszymy w wiadomościach o wybrykach, ale i o przestępstwach, jakich dokonały nastoletnie dzieci czy młodzież. Zastanawiamy się często, czy to, co się dzieje, jest przejawem złego wychowania.


Czy dziecko, któremu rodzice nie poświęcają czasu i którego praktycznie nie wychowują, może mieć problemy? Nie ulega to wątpliwości. Dziecko, w każdym wieku, potrzebuje rodziców i tego, aby poświęcali mu przynajmniej odrobinę czasu w ciągu dnia.


Często sytuacja wygląda tak, że zapracowani rodzice nie maja czasu i ochoty na rozmowę z dzieckiem. Dzieci spędzają więcej czasu siedząc przy komputerze.


Wiele z nich korzysta z niewłaściwych stron, ogląda filmy, które nasycone są przemocą. Dzieci także przesyłają sobie nawzajem zdjęcia o brutalnej treści, na których często są ich koledzy szkolni, dręczeni są przez nich samych czy innych rówieśników ze szkoły. Stało się to straszną modą wśród nastolatków, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo stają się obojętni na obrazy pełne przemocy za każdym razem, kiedy patrzą na takie zdjęcia czy sceny.

Powrót